Historie firmy Interkov sahá až na počátek 19. století, kdy byla v roce 1891 založena v Benešově nad Ploučnicí textilka.

Po druhé světové válce byla činnost textilky nahrazena výrobou pákových a kroužkových mechanismů pod značkou Sandrik, později pod značkou Mikov. V roce 1990 se závod transformoval na státní podnik Interkov.

Významným milníkem v historii firmy se stal rok 1992, kdy byl podnik privatizován Ing. Petrem Kozákem a stal se tak soukromou společností s ručením omezeným, ryze českým podnikem bez účasti zahraničního kapitálu. Celkový počet zaměstnanců tehdy činil 195.

Strategickým rozhodnutím managementu firmy bylo zachování a rozšíření dosavadního výrobního programu – výroby pákových mechanismů a příslušenství k pořadačům doplněné o sortiment hliníkových příborů. Příbory byly a jsou využívány zejména v samoobslužných restauracích, pro potřeby armády a k humanitárním účelům. Do roku 1992 činil jejich podíl na celkové produkci firmy bezmála polovinu, ale právě v roce devadesát dva byla jejich výroba výrazně omezena a v roce 2007 kompletně zastavena.

Po roce 2003 byl Interkov v několika krocích prodán rakouskému RING INTERNATIONAL HOLDING AG, jež se mimo jiné zaměřuje na výrobu kancelářských potřeb.

V roce 2014 byla společnost INTERKOV zakoupena, do té doby sesterskou společností NIKO, d.o.o., Železniky, která je největším výrobcem pákových mechanik v Evropě a i technologickým lídrem v této specifické oblasti průmyslové výroby.

Abychom uspokojili poptávku zákazníků a zároveň zajistili stabilní kvalitu našich výrobků, bylo nezbytné investovat do rozsáhlé automatizace výroby. Na progresivní automatizaci výroby, zavádění nových technologických postupů a procesů kvality pracujeme i dnes. Díky modernímu a profesionálnímu vedení společnosti společně s využitím zručnosti našich zaměstnanců patříme v současnosti mezi světově uznávaného výrobce.