O nás

O nás

Jak to začalo

Historie naší firmy

Historie firmy Interkov sahá až na počátek 19. století, kdy byla v roce 1891 založena v Benešově nad Ploučnicí textilka. Po druhé světové válce byla činnost textilky nahrazena výrobou pákových a kroužkových mechanismů pod značkou Sandrik, později pod značkou Mikov. V roce 1990 se závod transformoval na státní podnik Interkov.Významným milníkem v historii firmy se stal rok 1992, kdy byl podnik privatizován Ing. Petrem Kozákem a stal se tak soukromou společností s ručením omezeným, ryze českým podnikem bez účasti zahraničního kapitálu. Celkový počet zaměstnanců tehdy činil 195. Strategickým rozhodnutím managementu firmy bylo zachování a rozšíření dosavadního výrobního programu – výroby pákových mechanismů a příslušenství k pořadačům doplněné o sortiment hliníkových příborů. Příbory byly a jsou využívány zejména v samoobslužných restauracích, pro potřeby armády a k humanitárním účelům. Do roku 1992 činil jejich podíl na celkové produkci firmy bezmála polovinu, ale právě v roce devadesát dva byla jejich výroba výrazně omezena a v roce 2007 kompletně zastavena. Po roce 2003 byl Interkov v několika krocích prodán rakouskému RING INTERNATIONAL HOLDING AG, jež se mimo jiné zaměřuje na výrobu kancelářských potřeb.
Abychom uspokojili poptávku zákazníků a zároveň zajistili stabilní kvalitu našich výrobků, bylo nezbytné investovat do rozsáhlé automatizace výroby. Na progresivní automatizaci výroby, zavádění nových technologických postupů a procesů kvality pracujeme i dnes. Díky modernímu a profesionálnímu vedení společnosti společně s využitím zručnosti našich zaměstnanců patříme v současnosti mezi světově uznávaného výrobce.
Interkov je dynamickou a ambiciózní firmou s více než 100 letou tradicí, od devadesátých let zaměřenou na výrobu a prodej příslušenství do kancelářských pořadačů.Hlavním předmětem naší výroby jsou pákové mechanismy. V současné době jsme druhým největším výrobcem tohoto produktu v Evropě. Pákové mechanismy do pořadačů představují hlavní podíl našeho výrobního portfolia. Zabýváme se také prodejem kroužkových mechanismů téměř všech profilů, počtu kroužků i délek. Kromě toho Vám dále nabízíme široký sortiment skřipců, vazačů, hřbetních kroužků, nýtů a mnoho dalších produktů potřebných v knihařské a papírenské výrobě. V neposlední řadě se zabýváme poskytováním služeb jako jsou galvanické pokovování Ni a výrobou a konstrukcí nástrojů a jednoúčelových strojů. Zaměstnáváme techniky kteří vyvíjejí naše nástroje a udržují naše stroje ve výborném stavu – naši zákazníci z tohoto know-how benefitují.

Kvalita je pro nás důležitá

Naše certifikáty

ISO 14001

ISO 9001

Adresa

Kde nás najdete